Kliimaministeeriumi energeetika ja maavarade asekantslerina alustab 28. märtsil tööd Jaanus Uiga, kes juhtis aastail 2019—2022 Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonda ning praegu töötab Bolti keskkonnajuhina.
 

Kokku kandideeris energeetika ja maavarade asekantsleriks 9 inimest, kellest eelvestlusele ministeeriumis jõudis 3 ja lõppvooru komisjonivestlusele 2 kandidaati. „Konkurss näitas, et Kliimaministeerium pakub huvi ja väljakutseid paljudele valdkonna tippudele Eestist ning isegi väljaspoolt,“ sõnas kliimaminister Kristen Michal. „Hea meel on tervitada Kliimaministeeriumi uue asekantslerina Jaanus Uigat, kel olemas nii värske kogemus konkurentsitihedas erasektoris kui ka teadmised ja oskused energeetika valdkonnas. Uue asekantsleri ja asjatundliku energeetikameeskonna ülesanne saab olema viia ellu eesmärk katta Eesti energiatarbimine taastuvate allikatega, teha targad valikud ühenduste arendamises ning leida tasakaal salvestuse, juhitavate võimsuste ja tuumaenergiavalikutes. Sellele lisandub veel oluline julgeolekuplaan – Baltimaade desünkroniseerimine Venemaa sagedusalast ja Mandri-Euroopa sünkroonalaga liitumine 2025. aasta kevadel. Töö- ja hinnangutepuudust selles töös ei tule, seega soovin edu ja rahulikku meelt,“ lisas Michal.
„Väärtustan kõrgelt väljakutseid valdkonnast, mida pean nii erialaselt kui ka isiklikult südamelähedaseks – ja keskkond,“ ütles Jaanus Uiga. „Minu prioriteediks on koos meeskonnaga tagada Eesti energiamajanduse eesmärkide täitmine ning ministeeriumis seni hästi üles ehitatud valdkond järgmise viie aastaga uuele tasemele viia.“
Jaanus Uigal on energiakasutuse eriala magistrikraad Eesti Maaülikoolist ning rahvusvahelise ärijuhtimise magistrikraad EBS-ist. Praeguse energeetika ja maavarade asekantsleri Timo Tatari teenistusaeg lõpeb 10. märtsil.