Madis Jääger Madis Jääger

Maksu- ja tolliameti peadirektorina alustab avaliku konkursi tulemusena 4. jaanuaril tööd Madis Jääger.

„Alati on hea meel, kui ennast tõestanud ja võimekas tippjuht erasektorist astub riigi teenistusse. Madise taust audiitori ja finantsjuhina ning suure rahvusvahelise kontserni aastatepikkune juhtimine tegid temast sobivaima inimese MTA juhi kohale. Lähiaastatel tuleb jätkata lihtsate ja mugavate avalike teenuste arendamist, et maksumaksjale oleks maksude tasumine võimalikult mugavaks ja lihtsaks tehtud. Samal ajal peab toimima ka tõhus järelevalve,“ ütles rahandusminister Martin Helme.

„Tänane maksu- ja tolliamet on kaasaegne professionaalne organisatsioon, mis peab oma eesmärkide saavutamiseks intensiivselt ajaga kaasa käima," ütles Madis Jääger. Ta lisas, et ta on uuele ametikohale asumisel enda jaoks sõnastanud kolm suurt eesmärki: „Oluline on tõsta Eesti inimeste arusaamist maksude tasumise vajalikkusest ja seeläbi suurendada igaühe valmisolekut makse maksta, hoida maksu- ja tollitöötajate sihid selged ja motivatsioon kõrgel ning tagada, et ameti pakutavate avalike teenuste kasutamine oleks digiajastu standardite kohaselt kõrgel tasemel.“

Madis Jääger juhtis aastatel 2010-2018 Eesti üht edukamat börsiettevõtet Olympic Entertainment Group. Aastatel 2001-2010 töötas Jääger audiitorbüroos PricewaterhouseCoopers, ta on ka vandeaudiitor ja Audiitorkogu liige. Jääger on omandanud Estonian Business Schoolis rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureusekraadi cum laude ja majandusteaduste magistrikraadi Tartu Ülikoolis.

Avaliku konkursi maksu- ja tolliameti peadirektori leidmiseks kuulutas riigisekretär välja septembris. Kokku laekus konkursile 14 avaldust.

Peadirektori nimetab viieks aastaks ametisse rahandusminister.