Valitsus nimetas kultuuriminister Heidy Purga ettepanekul 8. juunil Kultuuriministeeriumi kantsleriks Kristiina Alliksaare, kelle 5-aastane ametiaeg algab 1. augustil 2023. Uue kantsleri sõnul on kultuuri-, spordi ja lõimumisvaldkond kirju ning selles on palju väljakutseid, kuid kindlasti rohkem rõõmu: "Mul on suur au ja vastutus see väljakutse vastu võtta ning pakkuda valdkonnale tuge, mis vajalik ja võimalik – minu senine kogemustepagas loob selleks tugeva aluse.“ 

Kristiina Alliksaar juhtis enne kantsleri ametikohale asumist viimastel aastatel teatreid - alates 2019. aastast teatrit Vanemuine ning aastail 2014-2019 Ugala Teatrit. Ta on varem töötanud muusikasektoris ning tal on ka kohaliku omavalitsuse tasandil kultuurijuhtimise kogemus Viljandimaa Omavalitsuste Liidu kultuurinõunikuna.  Kristiina Alliksaarel on magistrikraad niiTartu Ülikoolist muutuste juhtimises kui ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast kultuurikorralduses. 

Kultuuriministeeriumi eelmise kantsleri Tarvi Sitsi ametiaeg lõppes 10. juunil. Vahepealsel ajal täitis kantsleri töökohustusi Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn.