Maaeluministeeriumi  uue kalanduspoliitika ja välissuhete asekantslerina asub juulis tööle ministeeriumi senine arendusosakonna juht Tõnis Tänav. Praegune asekantsler Siim Tiidemann siirdub peagi juhtima põllumajandustiimi tööd Brüsseli alalises esinduses.

Tõnis Tänava ametisse nimetanud regionaalminister Madis Kallas tõdeb, et lähiaastail ootavad  kalanduspoliitikat, ees olulised väljakutsed, mis nõuavad ministeeriumilt tugevat panust ja suurt pingutust, et inimestel, ettevõtjatel ja kogukondadel läheks hästi kõigis Eesti piirkondades. „Oluline on, et me suudame ära kasutada võimalused, mida ümberkorraldused meie regionaal- ja põllumajanduspoliitika terviklikuks juhtimiseks pakuvad ning et suudame kaasas käia ühiskonnas toimuvate muutustega.“ Ministeeriumi kantsleri Marko Gorbani sõnul toob uus asekantsler oma innovatsiooni-alase tausta ja kompetentsidega ministeeriumi juhtimisse uuenduslikkust, mis on vajalik, et suudetaks valdkonna ees seisvad väljakutsed võimalusteks pöörata.

Tõnis Tänav on Maaeluministeeriumis töötanud üle kahe aasta, tal on Tartu Ülikooli majandusteaduse doktorikraad ning töökogemus nii Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest, Tartu Ülikoolist kui ka Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametist. 
Avaliku konkursi uue kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsleri leidmiseks kuulutas riigisekretär välja 27. märtsil. Kokku kandideeris ametikohale 4 inimest, kellest lõppvooru jõudis 2 kandidaati.