Avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul nimetas majandus- ja taristuminister Taavi Aas meremajanduse asekantsleriks Kaupo Lääneranna.

Meremajanduse asekantsler Kaupo Lääneranna kureerida on Eesti kui mereriigi turundamine, meremajandusvaldkonna analüüs ja õigusloome valdkonnad. Asekantsler panustab Eesti kui mereriigi rolli tähtsustamisse ja Eesti meremajanduse valdkonna konkurentsivõime tõusu ning vastutab projekti „Laevad Eesti lipu alla“ arendamise ja tulemuste saavutamise eest.

Lääneranna sõnul soovib ta keskenduda merendusvaldkonna õigusloome tugevdamisele, kaasajastamisele ning lipuprojektile. „Usun, et minu pikaajalise merenduskogemusega saan kiiresti uude ametisse sisse elada. Kui purjed on paika sätitud ning meeskonnaga tutvutud, loodan jõuda heas koostöös merendussektori ettevõtjate ja huvigruppidega ambitsioonikate eesmärkideni,“ selgitas Läänerand.

Läänerand töötas siiani Politsei- ja Piirivalveameti laevastiku juhina. Varem on ta töötanud erinevatel tüürimehe positsioonidel rahvusvahelistes laevafirmades ja Kaitseliidus. Kaupo on aktiivselt tegelenud Eesti mereturvalisuse ja -ohutuse arendamisega ning teinud koostööd siseriiklike ja rahvusvaheliste partneritega merendusvaldkonnas. Läänerannal on magistrikraad Tartu Ülikoolis strateegilise juhtimise vallas omandamisel ning läbitud Eesti Mereakadeemia piiramatu laeva tüürimehe väljaõpe.

Kaupo Läänerand asub ametisse 19. aprillil.