Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut kinnitas riigikantselei valikukomisjoni ettepanekul Transpordiameti uueks peadirektoriks Priit Sauki, kes astub ametisse 21. novembril.

Minister Sikkuti sõnul vajab viimastel aastatel suuri muudatusi läbi elanud Transpordiamet nüüd ühtse meeskonna ehitamist, kes suudaks jätkusuutliku ja kvaliteetse liikuvuse väljakutse Eesti jaoks lahendada.  "Soovin uuele juhile jõudu tegelemaks teemadega bussiliikluse korraldusest lennundusjärelevalveni ja veeteede süvendamisest raudteeohutuseni,“ märkis majandus- ja taristuminister Riina Sikkut.

Priit Sauk on viimase aasta juhtinud Rail Balticu ühisettevõtte RB Rail AS Eesti filiaali, enne seda oli ta 5 aastat Maanteeameti peadirektor. Varem on ta juhtinud ehitusettevõtet SRV Ehituse AS. Saukil on juhtimiskogemus ka ettevõtetest Teede REV2 AS, AS YIT Ehitus, AS Koger ja Partnerid ning AS Tartu Maja. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonna ehitusinseneri erialal.

Transpordiamet loodi 1. jaanuaril 2021 seniste Lennu-, Maantee- ja Veeteede Ameti ühendamisega. Uue peadirektori Priit Sauki sõnul oli Transpordiameti loomine ainuõige otsus. „Olin Transpordiameti sünni tulihingeline toetaja ja ettevalmistuse aktiivne vedaja ning olen seda hinges endiselt. Eesti riigi efektiivsuse mõttes oli ainuõige koondada kõigi transpordiliikide ülene investeeringute kavandamine ja elluviimine ning järelevalve ühtse riigiameti juhtimise alla.“ Sauki sõnul on tema eesmärgiks varustada poliitikuid otsustamiseks adekvaatse ja analüüsidel põhineva infoga ning viia ellu kokkulepitut. „Soovin arendada meie meremajandust, lennundusohutust ja laiemalt kõiki transpordiühendusi. Fookuses saavad kindlasti olema efektiivsus, kliendisõbralikud teenused aga ka e-teenuste arendamine. Kindlasti vajab tunnustamist ja toetamist ka Transpordiameti meeskond,“ ütles Sauk.

Priit Sauk alustab tööd Transpordiameti juhina 21. novembril.