Augustis alustab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ehituse asekantslerina Ivo Jaanisoo.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kantsleri kohusetäitja Ahti Kuninga sõnul ootavad ehitusvaldkonda lähiaastatel suured väljakutsed. „Hoonete energiatõhusus, renoveerimislaine ning uute tehnoloogiate kasutuselevõtt on vaid osa neist olulistest teemadest, mille ülesehitamisega saab Ivo lähiaastatel jätkata. Viimastel aastatel käima lükatud arengud ehituse ja elamumajanduse valdkonnas lähevad tempokalt edasi ning uus asekantsler sisseelamisaega ei vaja, sest vajalikke teadmisi ja kogemustepagasit on ta omandanud nii ministeeriumis kui ka erasektoris,“ lausus Kuningas.

„Olukord ehituses nii lühikeses kui ka pikas vaates on äärmiselt keeruline. Hinnakasvu ja tarneprobleemide keskel tuleb kõige muu kõrval kiirelt valmis ehitada taastuvenergia tootmisüksused, uued energiavõrgud, elektritranspordi taristu ja oluliselt tõsta hoonete renoveerimisaktiivsust. Need kokku moodustavad uue modernse kriisikindla elukeskkonna. Minu eesmärk on koos oma meeskonna ja partneritega protsesse kiirendada. Tõhustame kogu ehitise eluringi, alates planeerimisest ja lubade taotlemisest kuni renoveerimise ja ehitusjäätmete taaskasutamiseni,“ rääkis Ivo Jaanisoo.

Praegu töötab Ivo Jaanisoo Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhatajana. Varem on ta töötanud moodulehituse ettevõttes Kodumaja AS, arhitektuurifirmas Nobel Arkitekter A/S ning õppinud ehitusjuhtimist Taani ja Rootsi kõrgkoolides.

Uues ametis alustab Jaanisoo 28. augustil. Praegune asekantsler Jüri Rass on ametis 27. augustini.