Kaitseministeeriumi uus kaitsepoliitika asekantsler Tuuli Duneton asub koordineerima poliitika planeerimise, rahvusvahelise koostöö ning NATO ja Euroopa Liidu osakondade tööd. 

„Julgeolekuolukord meie piirkonnas on viimase 30 aasta kõige keerulisem. See seab meie huvide edendamisele erakordselt kõrged nõudmised. Tuuli Dunetoni pikaajaline töökogemus kaitseministeeriumis ja NATO peakorteris annab mulle kindluse, et liigume edasi kiiresti ja õigel kursil,“ ütles kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm.

Tuuli Dunetonil on 17aastane kogemus kaitseministeeriumis, kus ta enne asekantsleriks saamist töötas poliitika planeerimise osakonna juhatajana.

„Eesti julgeoleku- ja kaitsepoliitika pidev areng on minu jaoks oluline ning praeguses julgeolekuolukorras on nende tähtsus olulisem kui kunagi varem. Eesti peamine eesmärk on töötada koostöös liitlastega Eesti kaitselahendi tugevdamise nimel ja seda ka NATO-s ja Euroopa Liidus, mis kindlasti on uue ametikoha üks prioriteetidest,“ ütles Tuuli Duneton.

Varasemalt on Tuuli Duneton töötanud üle kolme aasta kaitsetalituse direktorina Eesti Vabariigi alalises esinduses NATO juures ning kaks aastat kaitseministeeriumis NATO ja Euroopa Liidu osakonnajuhatajana. Lisaks on Duneton’il töökogemus NATO peakorteri rahvusvahelisest sekretariaadist, kus ta töötas Eesti rahvusliku eksperdina kaitsepoliitika ja -planeerimise osakonnas.

Tuuli Duneton on lõpetanud Tartu Ülikooli prantsuse keele ja kirjanduse erialal ning omandanud bakalaureusekraadi politoloogias ja teadusmagistri kraadi rahvusvahelistes suhetes Pariisi I Panthéon-Sorbonne ülikoolis. Täiendavalt on tal magistrikraad strateegia kujundamises ja ressursside juhtimises National Defense University’st Washington DC-s. Tuuli Dunetonile on 2015. aastal omistatud kaitseministeeriumi III klassi teeneterist ning Valgetähe V klassi teenetemärk.