21 aastat kaitseministeeriumis töötanud Meelis Oidsalu ütles Eesti Rahvusringhäälingule oma lahkumisotsust kommenteerides, et tegi avalduse omal soovil ametist lahkuda 1. oktoobrist. "Olen kaitseministeeriumis töötanud 2000. aastast ja see on väga pikk aeg ühes organisatsioonis viibida.

See on kokkuvõttes puhtalt mu isiklik, enda inimlikust arenguvajadusest lähtuv otsus, mille põhjendus on leitav CV-st: olen ühes asutuses töötanud 21 aastat, juhiametis 14 aastat ja asekantsleri ametikohal kaheksa aastat. Kõik need numbrid teeksid iga organisatsioonikäitumise spetsialisti ärevaks.

Mind on kaitseministeeriumis nii pikalt kinni hoidnud ägedad kolleegid ja mul on tegelikult ka sel keerulisel ajal lihtne lahkuda, sest meie uus kantsler on väga võimekas ja energiline juht, kellel on siiras huvi oma valdkonna edendamise vastu. Kaitseministeerium jääb väga headesse kätesse. Olen viimased 13 aastat teinud riigitöö kõrvalt täiskohaga kultuuriajakirjaniku tööd ja vähemalt viimased viis aastat olen mitu korda mõelnud valdkonnavahetusele, teen selle nüüd teoks. Lisaks kultuuriajakirjandusele aitan isal ja vennal ettevõtteid arendada. Oktoobrist läheb mu tööelu täiega edasi, veidi teistes rollides, mis mind innustavad arendama uusi oskusi ja küpsetama neid tahke mu isiksuses, mida pikk juhirollis oldud aeg on kängutanud. Olen kärsitu ja ma väga tänan kantsler Kusti Salmi, kes mu kärsituse ootamatut avaldumist sellisel keerulisel ajal nii küpselt aktsepteeris.