Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi planeeringute asekantslerina alustab 20. jaanuarist tööd Ivan Sergejev, kes hakkab kujundama maa- ja ruumipoliitikat.
Kokku kandideeris planeeringute asekantsleriks 17 inimest, kellest lõppvooru komisjonivestlusele jõudis 3 kandidaati. Minister Erkki Keldo sõnul on Ivan Sergejevil põhjalikud teadmised ja kogemused, mis võimaldavad tal edukalt täita planeeringute asekantsleri vastutusrikkaid ülesandeid. Tema senine töö, sealhulgas Õiglase ülemineku protsessi koordineerimine, on tõestanud Ivani head koostööoskust erinevate osapooltega, mis on oluline ka uues Maa- ja Ruumiametis, kus rakendatakse mitme ministeeriumi poliitikaid.
„Ruumiloome on demokraatlik protsess, kus seame ühiselt pikaajalisi ruumilise arengu prioriteete. Koosloome ning kõikide kaasnevate mõjude hindamine teeb planeerimisprotsessi sageli pikaajaliseks, ent need on olulised sammud, milleta ei saa head planeeringut teha,“ tunnistas Ivan Sergejev. „Maailm muutub aga kiiresti ning senised, kohati väga pikad, planeerimisprotsessid kipuvad pidurdama soovitud arengut. Olgu selleks näiteks kas elu-, kultuuri- või majanduskeskkonna areng. Kuidas leida tasakaal strateegilise ja kaasava planeerimise ning agiilse arengu vahel, ongi valdkonna põhiline tänane väljakutse.“
Ivan Sergejev on praegu ametis Rahandusministeeriumis Õiglase ülemineku protsessi koordinaatorina. Varasemalt on ta töötanud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis keskkonnasäästliku ehituse valdkonna juhina, Narva linna peaarhitektina ning erasektoris arhitektina. Ta on omandanud arhitektuuri ja linnaplaneerimise kõrghariduse Eesti Kunstiakadeemias ning USA ülikoolis Virginia Tech, School of Architecture`s. Lisaks on ta omandanud majandusalaseid teadmisi nii Tartu Ülikoolis kui Stockholmi Majanduskoolis Riias. Ivan Sergejev on Eesti Arhitektide Liidu liige.
Foto: Aron Urb