Peaminister Kaja Kallas tegi Taimar Peterkopile ettepaneku jätkata riigisekretäri ametikohal ka teisel ametiajal, mis algab detsembris.

Peaminister Kallas ütles, et Taimar Peterkopi esimesse ametiaega riigisekretärina jäid kriisid ja enneolematu julgeolekuolukord. „Oleme viimastel aastatel tulnud läbi tervisekriisi, tegelenud energiakindlusega ja tõstnud Eesti valmisolekut kriisideks. Riigisekretäril on nendes protsessides oluline roll, sest tema peab tagama, et kõik valitsusasutused töötavad lahenduste nimel ühtselt koos,“ ütles Kallas. „Järgnevatel aastatel tuleb kogu seda tööd jätkata ning seetõttu tegin Peterkopile ettepaneku riigisekretärina jätkata.“

Peterkopi sõnul näitasid viimased kriisid Eesti paindlikkust. „Keerulised ajad nõuavad kõikidelt suuremat pingutust. Tõestasime alates sõja algusest, et suudame aidata Ukrainat nii sõjaliselt kui rahvusvahelises diplomaatias. Sõjapõgenike saabudes töötasid efektiivselt koos nii eri valitsusasutused, erasektor kui vabatahtlikud, et inimesi aidata. Kriisiolukorras peame säilitama ühiskonna toimimise ja tagama, et ametiasutused saavad oma rolli täita,“ sõnas Peterkop.

Taimar Peterkop alustas riigisekretärina tööd 2018. aasta detsembris. Enne seda juhtis ta 2015. aastast Riigi Infosüsteemi Ametit ning varasemalt oli ta kaitseministeeriumi õigus- ja haldusküsimuste asekantsler. Peterkop on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning tal on USA maaväe sõjakolledži magistrikraad strateegilises juhtimises. Riigisekretäri nimetab viieks aastaks ametisse peaminister. Taimar Peterkopi teine ametiaeg algab 10. detsembril.