Terviseameti peadirektor Üllar Lanno teatas 6. septembril, et on otsustanud ametist tagasi astuda, kuid jätkab tööd veel kaks nädalat. Seejärel võtab Terviseameti juhtimise ajutiselt üle peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma, kuni asutusele leitakse avaliku konkursiga uus juht.

Pressikonverentsil teatas Üllar Lanno, et tagasi astumine oli tema isiklik otsus, milleks keegi teda ei survestanud.

Terviseameti juht on olnud avalikkuse tugeva surve all pärast suvist vahejuhtumit terviseameti külmlaos, kus temperatuuritõusu tõttu hävis suur hulk vaktsiine ja ravimeid. Lanno meenutas, kuidas ta astus ametisse koroona teise laine tõusul. Seetõttu eeldati, et terviseamet peab korraga olema kõikjal ja kriisis kõrgel tasemel ning leidma lahendusi olukorras, kus haiglates on hingamisaparaate ja ravikohti kriitilises koguses. Tema hinnangul saavutas terviseamet selles olukorras hea tasakaalu, kuni saabusid vaktsiinid. 

Lanno sõnul muudeti veebruaris terviseameti struktuuri, millega loodi veel ühe peadirektori asetäitja koht ja selle tulemusel on terviseamet nüüd palju tugevamaks muutunud. 

Tervise- ja Tööminister Tanel Kiik tunnustas Üllar Lannot, et ta võttis kriisis vastu otsuse Terviseametit juhtima asuda, samuti ametist taandumise eest uues olukorras. 2020. aasta 1. oktoobril Terviseameti peadirektori ametisse astunud Üllar Lanno jõudis asutust juhtida veidi vähem kui aasta.