Välisministeeriumi globaalküsimuste asekantsler on 1. juulist Minna-Liina Lind, kes võtab ameti üle seniselt asekantslerilt Märt Volmerilt. Alates 2004. aastast välisministeeriumis töötanud Minna-Liina Lind oli seni ministeeriumi inimõiguste ja rände erisaadik.

Välisminister Margus Tsahkna ütles, et Minna-Liina Lind sobib globaalküsimuste asekantsleri kohale tänu oma senistele kogemustele ja tugevale taustale. „Tal on selja taga mitmed välislähetused, pikk juhtimiskogemus ning suurte rahvusvaheliste projektide läbiviimise kogemus – kõik need oskused ja kogemused tulevad talle tema uuel ametipostil kindlasti kasuks,“ lisas minister. „Globaalküsimused on olnud minu töö keskmes erinevatel töökohtadel välisministeeriumis. Näen Eestile mitmeid võimalusi olla rahvusvaheliste algatuste eestvedaja,” tõdes Minna-Liina Lind ja lisas, et meediavabaduse koalitsiooni Eesti eesistumine pakub ühe sellise võimaluse.
Minna-Liina Lind on tegelenud ÜRO teemadega nii välisministeeriumi poliitikaosakonnas kui ka Eesti esinduses ÜRO juures. Esinduse asejuhina vastutas ta aastail 2014–2018 ÜRO Julgeolekunõukogu kampaania eest. Aastail 2010–2014 oli Lind välisministeeriumi pressiesindaja. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli õigusinstituudi ning saanud Heidelbergi ülikoolist magistrikraadi rahvusvahelises ja Euroopa Liidu õiguses. Samuti on ta lõpetanud Eesti Diplomaatide Kooli.